producent

Rozmawiałem z producentem tych bloczków i zaleca on pierwszą warstwę wykonać na zaprawie, co do kolejnych to podobno jak kto woli, że można po prostu układać, a jak ktoś się obawia, że się poprzesuwają, to można je łączyć np klejem do płytek (lub innym podobnym specyfikiem) – mowa tutaj o spoinie poziomej, bo w pionie mają one zamki. Zdecydowałem, że pierwsza warstwa na gotowej zaprawie z worka i minimum kolejną na kleju do płytek, z resztą się zobaczy czy będzie to stabilnie wyglądać.
Ławy mimo dobrych chęci wyszły nie na jednym poziomie – jest odchyłka rzędu 2-3 cm, przez co było trochę więcej roboty przy układaniu pierwszej warstwy. A oto pierwsze sztuki już na zaprawie (zacząłem od naroża w które wyszło najwyżej):Po jednym dniu były ustawione naroża domu i mniej więcej dwie ściany (do garażu nie miałem serca) – mowa oczywiście o pierwszej warstwie . Ciężko było w miejscach, gdzie musiało być więcej niż 1 cm zaprawy, bo bloczek nie ma zbyt wielkiej powierzchni złącznej i każdego musiałem podpierać klinami. W takich miejscach worek zaprawy wystarczał na ułożenie 2-3 bloczków, więc było z tym trochę babraniny:Po kolejnym dniu można powiedzieć, że pierwsza warstwa na powierzchni domu była zrobiona
Następny weekend był nierobotny (przynajmniej nie mam zdjęć) i przyznam, że nie pamiętam dlaczego, czyżby to był weekend z rodziną spowodowany deszczową pogodą?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s