program

Największym „błędem” PO jest to, że podobnie jak inne „partie” nie jest normalną partią tylko jest kreaturą medialną pozbawioną reprezentatywności, legitymizacji, obywateli, a co za tym idzie również programów i kompetencji.

co z ogrzewaniem ? czy da się jakoś zrobić instalację przyszłościowo w sensie że teraz na paliwo stałę a w przyszłości zmienić na jakieś odnawialne

co do garażu to nie koniecznie jakaś wiata wystarczy + jakąś gospodarczą
z jakiego rodzaju cegły budować dom ?

Tak jak PiS i PO i Nowoczesna i Kukiz nie mogą mieć żadnych programów, bo nie mają ludzi, którzy takie programy mogliby napisać, wprowadzić i ich wdrożenie kontrolować. Takie programy mogą tworzyć tylko partie obywatelskie i powszechne mające w swoich szeregach setki tysięcy aktywnych i kompetentnych obywateli w każdej gminie, w każdej wsi, w każdym powiecie, w każdym wieżowcu lub ulicy. Jak w Niemczech, gdzie do dwóch głównych partii należy 1,2 mln obywateli.Trochę ponad milion członków CDU-CSU w przeszło 80-milionowym kraju uważa Pan za sukces i stan do naśladowania? Obawiam się, ze ludzie nigdzie nie chcą być członkami partii, ale chcą jedynie, aby te partie rządziły zgodnie z ich interesem. Czlonkowie partii zas na całym swiecie, to cwaniaki i karierowicze i taka wybrali droge kariery i awansu społecznego. Nie ma się co na nich obrazać z tego tytułu. Problem naszych politykow jest tylko taki, ze ich poziom elementarnej odpowiedzialności związanej z ich obowiazkami jest zerowy, a więc i praca w interesie kraju i naszym osobistym jest taka niedostateczna. A tak się dzieje, bo ich wyborcy, czyli społeczeństwo, maja zerowy instynkt obywatelski. Cokolwiek by Pan złego napisał o polskich partiach, a ja bym się z tym zgodzila – kto kazał tym rzeszom wymóżdżonych, egoistycznych i nieodpowiedzialnych głupków głosować na Kukiza i na PiS? Żeby pokazać czerwona kartke PO? Na złość babci odmrozili sobie uszy? Niestety, ale my mamy…No i nie mogę się nadziwić, ze obdarza Pan zaufaniem partie tak zdemoralizowaną pozbawioną wszelkiego instynktu państwowego, odpowiedzialności i zwyczajnej uczciwości, jak PSL.
W Polsce te kreatury medialne udające partie mogą mieć co najwyżej zbiory wyświechtanych sloganów zamiast programów i być co najwyżej punktem telewizyjnego programu. Wyłączysz telewizor lub przełączysz program, to tych kreatur nie ma. I „wojny polsko-polskiej” tyż nie ma.12 maja 2015 Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka do ustawy o Trybunale Konstytucyjnym zostaje zgłoszona i przegłosowana poprawka dodająca art. 135a, umożliwiający wybór pięciu sędziów TK przez Sejm VII kadencji.
27 maja 2015 Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym została uchwalona przez sejm a poprawki Senatu przyjęto 25 czerwca 2015r.
stąd ta data 25 czerwca.
Właśnie ta poprawka była kluczowa dla sprawy i dzięki niej
8 października poprzedni Sejm – przy sprzeciwie PiS – wybrał pięciu nowych sędziów TK. na podstawie tej uchwały. Trzej sędziowie zostali wybrani w miejsce tych, których kadencja wygasała 6 listopada, czyli w trakcie kadencji poprzedniego Sejmu; dwaj pozostali – w miejsce sędziów, których kadencja wygasa 2 i 8 grudnia, czyli w trakcie kadencji obecnego Sejmu.
23 października posłowie PiS zaskarżyli ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, ale 10 listopada wycofali swój wniosek, bo zdecydowali się na nowelizację ustawy. Nie dziwi cię dlaczego? ( informuję cię – dlatego że wpadli na pomysł wykorzystania tej ustawy by zgłosić swoich 5 sędziów nagłaśniając że poprzedni wybór był nieważny bo naruszał konstytucję – bali się że ich nowe ustawy dotyczące wyboru będą blokowane jest – kierowane do TK)
Wniosek do TK ponowili posłowie PO i PSL. (właśnie po to by uniemożliwić PiS wykorzystanie tej ustawy w opisany powyżej sposób)
PiS powonień poczekać na wyrok TK dotyczący ustawy. Jak wiadomo tego nie zrobił arbitralnie oceniając swymi ekspertami że wybór PO był nieważny i wybrał swoich 5 sędziów na podstawie ustawy (tej w oparciu o którą PO dokonało swego wyboru)
Może zrozumiałeś teraz jak to było i dlaczego komisja wiedeńska nie mogła wydać innego wyroku jaki wydała.
To jest główny „błąd” wszystkich tak zwanych „partii politycznych”. Są to tylko medialne wydmuszki z paroma medialnymi pajacami i  room escape skorumpowanymi łajdakami, ale bez programów i ludzi. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest PSL, który jako tako ma cechy i zasługuję na miano partii politycznej. Ale ten ewenement też się nie rozwinął w III RP tylko został przejęty chłopską tradycją z poprzednich epok. Chociaż też prędzej czy później zniknie. Bo Polska nie jest demokracją i nie potrzebuje ani obywateli, ani normalnych partii politycznych. To jest dyktatura medialnych kreatur partyjnych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s